سفیر جمهوری اسلامی ایران در برزیل گفت:

اقتصاد دانش بنیان و روابط تجاری زیربنای تعاملات دو کشور ایران و برزیل است.

۱۱ مرداد ۱۴۰۱ | ۰۹:۵۱ کد : ۲۰۶۵۱ اخبار پارک
تعداد بازدید:۲۲۱
اقتصاد دانش بنیان و روابط تجاری زیربنای تعاملات دو کشور ایران و برزیل است.

سفیر ایران در برزیل:

اقتصاد دانش بنیان زیربنای تعاملات دو کشور ایران و برزیل است

سفیر جمهوری اسلامی ایران در برزیل گفت: اقتصاد دانش بنیان و روابط تجاری زیربنای تعاملات دو کشور ایران و برزیل است.

دکتر حسین قریبی در جمع شرکتهای دانش بنیان پارک علم و فناوری دانشگاه کاشان که به صورت برخط برگزار شد ، همکاری شرکتهای دانش بنیان را برای توسعه اقتصاید هر دو کشور مهم دانست و افزود:  برزیل با توجه به شرایط جغرافیایی و وسعت سرزمینی یکی از بزرگترین تولید و صادرکنندگان محصولات کشاورزی است.

وی  سویا، گوشت گوساله،  قهوه، ذرت و پنبه  را مهمترین محصولات صادراتی کشاورزی برزیل عنوان کرد و اظهار داشت: همچنین در بخش کشاورزی هر دو کشور از ظرفیت بسیار خوبی برای تبادل فناوری‌های نوین و انتقال تجربه برخوردارند.

وی فعالیت های شرکت های دانش بنیان دانشگاه کاشان در زمینه های مختلف اسانس، گیاهان دارویی، انیمیشن، انرژی، و کنترل آلودگی هوا و غیره را مثبت ارزیابی کرد و افزود:  تعاملات با دیگر کشورها و انتقال تجربیات نقش مهمی در توسعه تولید و محصولات دارد.

دکتر قریبی  از اعلام آمادگی کشور برزیل برای توسعه همکاری های اقتصادی با کشور ایران خبر داد و خاطر نشان کرد: کشور برزیل از محصولات دانش بنیان تا آنجایی که بتواند حمایت می کند.

رئیس پارک علم و فناوری دانشگاه کاشان و شرکت های مستقر در این پارک نیز در این نشست مجازی، گزارشی از فعالیت های حوزه مربوطه خود را ارائه کردند.


نظر شما :